Поводом Дана града манифестације у парку „Петар Кочић“ у организацији Градске развојне агенције

Поводом обиљежавања Дана града, Градска развојна агенција са партнерима организује догађаје који ће 23.04.2021. године (петак) бити одржани у парку „Петар Кочић“ и павиљону.

У периоду од 10.00-11.00 часова биће одржана изложба радова и ликовна радионица Организације ампутираца Републике Српске – УДАС.

· Од 10.00 часова, представници фирме Еуро Бета ће поставити штанд са промотивним материјалима, а од 11.00-11.30 часова биће одржана презентација о рециклажи и њеним користима и том приликом ће се демонстрирати како треба да изгледа процес одвајања отпада из домаћинстава.

· Шумарски факултет и WМТА – Установа за стручно образовање одраслих ће у периоду од 10.00-12.00 часова поставити штанд са промотивним материјалима и упитницима за све који су заинтересовани за обуке које ова установа организује.

· Предузеће “Телемаx” из Бањалуке ће представити сопствена паметна рјешења – паметне клупе и демонстрирати њихову употребу, у периоду од 10.00-12.00 часова.

Позивамо грађане Бањалуке да својим присуством уљепшају овај догађај уз поштовање свих епидемиолошких мјера.

U OSTALIM VIJESTIMA

јун
02
2026

Девет земаља, једна заједничка прича: пројекат Мистични Дунав претвара Дунав у руту насљеђа и локалног идентитета

  Министарство економије, дигитализације, предузетништва и туризма (МЕДАТ) Румуније организовало је у уторак, 26. маја, у Палати парламента у Букурешту, међународну конференцију „Руте које повезују људе“, којом је обиљежен завршетак пројекта „Мистични Дунав –
мај
25
2026

ЦИДЕА представљена на Масариковом универзитету у Брну кроз Ерасмус+ академску посјету

Представница Градске развојне агенције Бања Лука – ЦИДЕА, Ана Лојић, учествовала је у делегацији Архитектонско-грађевинско-геодетског факултета Универзитета у Бањој Луци, која је у периоду од 18. до 22. маја 2026. године боравила на Масариковом
мај
25
2026

Представници Градске развојне агенције присуствовали семинару „Могућности и искуства коришћења ЕУ фондова у Републици Хрватској“ у Загребу

У Културно-информативном центру Босне и Херцеговине у Загребу, одржан је семинар „Могућности и искуства коришћења ЕУ фондова у Републици Хрватској“, у организацији Амбасаде Босне и Херцеговине у Републици Хрватској и ХКД Напретка – Напретковог