Radna posjeta Gradskog menadžera grada Banjaluka gospodina Bojana Kresojevića Gradskoj razvojnoj agenciji

Direktor Gradske razvojne agencije gospodin Neven Stanić upoznao je Gradskog menadžera sa dosadašnjim aktivnostima i planovima za naredni period.

Što se tiče dosadašnjih aktivnosti, direktor Gradske razvojne agencije informisao je Gradskog menadžera o uspješno završenoj konferenciji mladih preduzetnika koja je organizovana po prvi put i na kojoj je i Gradski menadžer bio jedan od panelista. Konferencija  će  biti tradicionalna jer ovakav vid komunikacije  i promocije mladih preduzetnika predstavlja dobru podlogu za razvoj poslovne klime i olakšava početak mladim preduzetnicima.

Gradska razvojna agencija takođe aktivno sarađuje sa Odjeljenjem za privredu i lokalni ekonomski razvoj  u sklopu Javnog  poziva za dodjelu subvencija poslovnim subjektima u Banjoj Luci za 2023. godinu tako što akreditovani treneri iz Gradske razvojne agencije vrše obuku iz biznis planiranja kanditata iz linije samozapošljavanja kao i daljnji nadzor nad namjenskim trošenjem sredstava.

Direktor agencije je najavio da će se u novembru održati Sajam inovatora i investitora, a već su u toku pripreme za organizaciju Banjalučke zime koja počinje 1. decembra 2023. godine i trajaće 45 dana sa pregršt novih dešavanja koja trebaju privući što veći broj posjetilaca.

U OSTALIM VIJESTIMA

jun
02
2026

Devet zemalja, jedna zajednička priča: projekat Mistični Dunav pretvara Dunav u rutu nasljeđa i lokalnog identiteta

Ministarstvo ekonomije, digitalizacije, preduzetništva i turizma (MEDAT) Rumunije organizovalo je u utorak, 26. maja, u Palati parlamenta u Bukureštu, međunarodnu konferenciju „Rute koje povezuju ljude“, kojom je obilježen završetak projekta „Mistični Dunav – Zelena
maj
25
2026

CIDEA predstavljena na Masarikovom univerzitetu u Brnu kroz Erasmus+ akademsku posjetu

Predstavnica Gradske razvojne agencije Banja Luka – CIDEA, Ana Lojić, učestvovala je u delegaciji Arhitektonsko-građevinsko-geodetskog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci, koja je u periodu od 18. do 22. maja 2026. godine boravila na Masarikovom
maj
25
2026

Predstavnici Gradske razvojne agencije prisustvovali seminaru „Mogućnosti i iskustva korišćenja EU fondova u Republici Hrvatskoj“ u Zagrebu

U Kulturno-informativnom centru Bosne i Hercegovine u Zagrebu, održan je seminar „Mogućnosti i iskustva korišćenja EU fondova u Republici Hrvatskoj“, u organizaciji Ambasade Bosne i Hercegovine u Republici Hrvatskoj i HKD Napretka – Napretkovog